LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

2022-09-01

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudce bierze udział w programie „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Gmina Wierzchosławice otrzymała od państwa wsparcie finansowe dla Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudce w wysokości 60 000 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Dla naszej szkoły zostało zakupione następujące wyposażenie:

• podstawowe: drukarka 3D, filamenty, 10 mikrokontrolerów z czujnikami i akcesoriami, 5 zestawów czujników do mikrokontrolera,  2 stacje lutownicza z gorącym powietrzem, kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami, statyw z akcesoriami, 4 mikroporty z akcesoriami, 2 oświetlenia do realizacji nagrań, 2 mikrofony kierunkowy z akcesoriami, gimbal, aparat fotograficzny z akcesoriami;
  • dodatkowe: 18 robotów edukacyjnych, 5 mikrofonów dynamicznych, nagłośnienie, tło studyjne Greenscreen, dyktafon, 5 statywów z akcesoriami, 2 techniczne zestawy konstrukcyjne.

Zakupione wyposażenie będzie  wykorzystywane na zajęciach obowiązkowych i dodatkowych rozwijających zainteresowania uczniów.